У Крагујевцу је прекјуче у конгресној сали хотела Шумарице, одржано предстљављање књиге ”’Звер сам био, јагње ме дотакло” аутора Немање Јовановића који је још у рукопису добио похвалу на 9.Дринским књижевним сусретима одржаним у Зворнику.
Отац Стефан Рајчић из манастира Покајница на свом Инстаграм профилу тим поводом написао следеће:
Коначно је после многобројних, и обичном човеку несхватљивих, искушења у центру Шумадије, одржана промоција аутобиоографске књиге Немање Јовановића ,,ЗВЕР САМ БИО, ЈАГЊЕ МЕ ДОТАКЛО”!
Гледано из угла књижевности, ово је аутобиографско дело, али гледано из угла цркве, ово је чиста исповест ,,звери” савременог доба, који је спонзавши Христа одлучио да буде човек. Можда у овој књизи нећете наићи на толико сочних детаља којим би се задовољила крвожедна индустрија жуте штампе, али ћете наћи довољно тога што ће вас и у најтежим тренутцима подсетити да никада није касно и да ништа није немогуће, ако се одлучите да вас дотакне ,,Јагње” и, ако је потребно, да вас и понесе на својим плећима.
Све је те вечери било савршено! Свако од учесника (и посетилаца) је имао своје непоновљиво место у тој заједници у Христу.
Симонида Милојковић (новинар и књижевница) нам је својим препознатљивим Христоликим речником приближила ово дело;
Тамара Јевтовић ( магистар опште књижевности ) је дала своју критичку (благонаклону) анализу;
Својим анђеоским гласом Јелена Величковић нас је разгалила са пар песама у пратњи гитаре маестралног Николе Миловановића, а
Ивана Вилотијевић је љубављу и стрпљењем успела да буде она најважнија спона између свих њих, коју ми обично називамо водитељ програма…
Ипак, свакако најјемотивније обраћање је било самог брата Немање који је на директан начин показао захвалност (и указао на есенцијалну важност за његов преображај) на првом месту самом Богу, на другом његовој породици и на крају свима нама који смо били уз њега, а има нас који нисмо баш ништа урадили осим што га ВОЛИМО ТАКВОГ КАКАВ ЈЕСТЕ!
Имајући у обзир да је на Дринским књижевним сусретима рукопис однео престижну похвалу књигу је издала издавачка кућа ,,АСоглас” из Зворника (Република Србска), а ова промоција је била хуманитарног карактера јер новац од продаје уплаћен за завршетак парохијског дома цркве Светога Димитрија (КГ).
Књигу за сада можете поручити једино преко профила брата Немање @srb.je.hristov
Искрено се надам да ће оваквих промоција бити што чешће… Јер смо жедни искрених примера покајања и непомућене светлости!
 
 
 
 
 
………………….
Аутор књиге Немања Јовановић је написао следеће:
Звер сам био — Јагње ме дотакло
Књига је, после дугог пута, молитве и труда, коначно угледала светлост дана.
Промоција је прошла онако како само Господ може да уреди — у миру, љубави и братској радости.
Ово није само књига.
Ово је живо сведочанство о падовима и успону.
О борби човека са самим собом.
О Богу који не одбацује ни најтежег грешника, већ га дочекује раширених руку.
О путу од мрака до светлости.
Писао сам је да допре до оних који се боре, до оних који мисле да нема излаза, до оних који су уморни од свега — да виде да Бог не напушта.
Да свако може да се врати.
Да и најзатвореније срце може да зацвета кад га дотакне Љубав.
Од данас, књига је доступна и онлајн.
Сви који желе свој примерак могу је поручити преко странице:
@srb.je.hristov
Хвала свима који су ме носили молитвом.
Хвала свима који су веровали да овај глас треба да се чује.
Слава Богу за све. ✝️
 
 
 
…………………
Тамара Јевтовић, која је говорила на промоцији истакла је:
Kada govorimo o knjizi sa naslovom: Zver sam bio, jagnje me dotaklo, obuzme nas veliko zadovoljstvo i radost, jer upravo govorimo o najvažnijoj temi za svakog od nas- govorimo o smislu, govorimo o radosti, govorimo o Hristu. U toku Nemanjinog govora, dešava se da suze klize niz obraze kako publike, tako i učesnika promocije. Jednostavno, postaje manje važno kako izgledamo na slikama, jer su duše upravo povezane nevidljivim nitima. Kao što vladika Nikolaj Velimirović kaže: Sve što tkaš, vezuj konce za nebo, Nemanja nas je upravo sve povezao ovom divnom knjigom i promocijom.
…………..
Književnica i novinarka Simonida Milojković na svom Fb profilu je napisala:
Уредник издавачке куће Дејан Спасојевић рекао је да му је жао што није био у прилици да присуствује тој промоцији и изнио своје утиске:
После свих прегледаних фотографија и видео снимака са ове промоције, остаје нам да честитамо аутору, свим учесницима и посјетиоцима што су подијелили те тренутке са аутором, а нама да се надамо да ће бити одржана још нека промоција ове Богоугодне књиге.Надам се да ће наша сарадња са Немањом бити успјешна.
 
 
            







